Tulokset LGT Team Challenge 13.5


LGT Team Challenge13.5
NimiPelaajatHCPFreamBenzx1,5Yht
1Team Humppilan KairaKorhonen Jarmo4.2434060103
Järvinen Jussi4.9
2ERK-teamSepponen Timo7.0384263101
Nolvi Harri28.7
3VitamailLindström Claus10.9374263100
Larjo Eelis7.2
4Saneerausmaalarit BomanLindström Mika8.9404060100
Mellanen Juha11.9
5Team PeurisPalomäki Panu1.4384161.599.5
Bergman René3.3
6Team RatilainenRatilainen Tommi12.4344161.595.5
Lassander Päivi15.9
7Nilan Suomi OySuutari Tero0.238385795
Peltonen Mika4.7
8Team SormatBjörkbom Jan19.3383755.593.5
Mäkelä Kari22.0
9NAA02Paavola Anton27.5383755.593.5
Leskinen Aleksi21.0
10Planmeca Golf AreenaEkonoja Jarno8.3343958.592.5
Vahtera Niko4.4
11Team MADKENRumma Madis16.340345191
Laht Ken26.3
12IDE House of Brands 1Gold Scott13.4323958.590.5
Sissala Erik5.0
13AvektaParkkila Akseli7.136365490
Mäkinen Juha16.7
14Lindan GroupSundvik Emil9.533385790
Nyback Jens17.9
15Linkity OyKarenius Mika16.436365490
Vepsäläinen A-P20.1
16EloUtriainen Tomas14.1313958.589.5
Nissinen Petteri14.8
17CardplusStrang Mikael21.238345189
Toivonen Jari16.5
18LedimoVarjonen Ari10.641304586
Tukiainen Pekka4.9
19Papper & HusLindh Kim15.435345186
Lindqvist Björn17.6
20Team KollitPohjalainen Ari13.3333552.585.5
Danielsson Kjell13.9
21Sultans of SwingGrigorjeff Jan10.232345183
Hiltunen Ari8.0
22SeteraKiesvaara Tuomo17.232345183
Erviö Sami17.6
23NAA01Colliander Oliver21.332345183
Paavola Niko21.7
24VekitoTiainen Ari14.3323349.581.5
Holmberg Jari11.3
25Team VillmanstrandBlomqvist Lasse13.6293552.581.5
Lehtonen Ilkka16.2
26BogeytrainRiivari Jere11.832324880
Klemets Tony15.0
27IDE House of Brands 2Vihavainen Tero10.529324877
Peltoniemi Henri6.0
28FenniaLempiäinen Mikko12.6332943.576.5
Kai Mäkelä10.4
29Ravintola & Catering PisaraHirvonen Mika15.4303146.576.5
Vähäsoini Sami11.4
30MagnussonMerenheimo Tomi16.028324876
Vuori Anu27.9
31QuattrogolfBäckström Aki11.5283146.574.5
Rosenqvist Ville19.6
32Orkla CareKaarto Mika10.9302943.573.5
Soisalo Eero22.5
33PeSEMoren Pekka15.824284266
Määttä Seppo13.4
34Team KebnekaisePaukku Reijo15.023284265
Peuranheimo Jari21.8
35Tonki OyLindström Niklas-0.5252537.562.5
Mellanen Tony5.1
36Avatron SystemsBäckström Martti23.5192537.556.5
Bäckström Birgitta32.4


Players:

# Name Futis Frisbee Mini Golf Total Hole  
1 Niklas Lindström +12 -2 -14 +4 E F  
2 Joona Mäenpää +7 +4 -1 +3 +13 F  
3 Mika Karenius +2 +8 -7 +17 +20 F  
4 Claus Lindström -2 E +12 +11 +21 F  
5 Aki Bäckström +4 +13 -7 +14 +24 F  
6 Pauli Ruokosuo -3 +18 -5 +16 +26 F  
7 Marko Lumppio +13 -2 -5 +23 +29 F  
8 Niclas Fromholz +10 +14 +4 +5 +33 F  
8 Eero Nuutinen +7 +21 -7 +12 +33 F  
8 Madis Rumma -2 +15 -3 +23 +33 F  
11 Akseli Parkkila +11 +12 E +13 +36 F  
12 Michael Nurmi -7 +19 +13 +12 +37 F  
13 Mika Lindström +4 +7 +3 +24 +38 F  
14 Juha Ajalin +2 +7 -3 +34 +40 F  
15 Kaius Karhulahti +17 +10 -4 +19 +42 F  
16 Roope Hakkola +12 +20 E +20 +52 F  
16 Joni Väisänen +6 +18 +12 +16 +52 F  
18 Ken Laht +6 +18 -8 +37 +53 F  
19 Riku Räinä +24 +12 +10 +8 +54 F  
20 Jere Haapanen +8 +10 +23 +19 +60 F  
21 Verneri Kryssi +13 -1 +12 +38 +62 F  
22 Alexander Seraidaris +28 +18 -3 +24 +67 F  
23 Ville Rosenqvist +7 +4 +6 +51 +68 F  
24 Janina Haapanen -1 +12 +21 +37 +69 F  
25 Antti Kvist +17 +7 +17 +29 +70 F  
26 Kalle Tuomi +12 +31 +5 +23 +71 F  
27 Eino Lukkari +3 +14 +14 +42 +73 F  
27 Mari Perasto +10 +26 +7 +30 +73 F  
29 Juha Kvist +15 -4 +24 +41 +76 F  
30 Carl-Eric Asplund +25 +19 +11 +29 +84 F  
31 Harry Thuneberg +21 +22 +13 +30 +86 F  
32 Aaro Ajalin +15 +20 +16 +41 +92 F  
33 Pasi Lukkari +35 +11 +14 +35 +95 F  
34 Tuomas Tynkkynen +24 +15 +35 +26 +100 F  
35 Pasi Koppinen +19 +27 +33 +43 +122 F  
36 Eero Soisalo +44 +26 +26 +27 +123 F  
37 Joakim Sopen-Luoma +20 +27 +2 +77 +126 F  
38 Saila Innanen +19 +37 +32 +43 +131 F

Quattrogolf Business 30.8.2019

  Quattrogolf Business Futis Frisbee Golf Mini Total
  30.8.2019 Par 68 Par 56 Par 56 Par 54 Par 234
1. Vitamail 56 56 67 42 221
2. Lindan Group 60 56 71 42 229
3. ERK-team 70 58 65 41 234
4. Caverion 68 53 73 46 240
5. Fimar Group Oy 60 72 92 34 258
6. Setera 2 65 79 75 39 258
7. IDÉ 1 78 63 79 39 259
8. Setera 1 65 79 79 39 262
9. Turunmaan Kiinteistöt 51 98 90 40 279
10. SUHK 60 96 81 43 280
11. IDÉ 3 71 83 73 56 283
12. IDÉ 2 71 63 89 62 285
13. Strandhotellet 63 91 91 49 294
14. Leadcloud 93 92 70 43 298

Quattrogolfin SM-kisat 25.5.2019

    Par 68 Par 56 Par 56 Par 54  
    Futis Frisbee Mini Golf Total
1. Niklas Lindström 76 58 36 64 234
2. Claus Lindström 66 64 49 69 248
3. Mika Lindström 90 62 35 65 252
4. Tero Pylkkänen 71 76 38 70 255
5. Juha Ajalin 77 67 40 71 255
6. John Ginlund 80 66 40 75 261
7. Aki Bäckström 82 67 43 70 262
8. Jon Poulsen 70 72 41 79 262
9. Michael Nurmi 64 71 62 67 264
10. Ville Rosenqvist 85 52 43 85 265
11. Mika Karenius 78 61 42 85 266
12. Pauli Ruokosuo 83 77 42 72 274
13. Madis Rumma 75 74 41 86 276
14. Ken Laht 74 77 37 91 279
15. Tommy Weckman 84 64 55 80 283
16. Otta Sarkkinen 89 87 37 76 289
17. Simon Gold 90 78 47 75 290
18. Aaro Ajalin 76 79 45 92 292
19. Jonathan Konoi 86 70 49 88 293
20. Robert Lindqvist 82 66 54 96 298
21. Aku Laajus 90 73 53 86 302
22. James Durell 98 95 46 77 316
23. Mika Valo 88 80 48 102 318
24. Seppo Sarkkinen 101 94 51 84 330
25. Andreas Blomfelt 88 90 56 97 331
26. Tomi Saarnio 102 65 49 120 336
27. Simon Blomfelt 87 101 51 103 342
28. Lauri Vähämurto 92 90 56 120 358
29. Emilia Blomfelt 109 140 65 116 430

Quattrogolf Business 31.8.2018

    Par 64 Par 54 Par 56 Par 54  
    Futis Frisbee Golf Mini Total
1. ERK-team 68 55 64 37 224
2. Wibes 59 53 67 48 227
3. Lindan Group 59 59 67 43 228
4. Barona Logistics 61 69 62 46 238
5. Gumböle Golf 64 68 66 40 238
6. Quattrogolf 65 56 72 45 238
7. Lano Group 73 57 68 48 246
8. Vitamail 56 72 70 51 249
9. TylöHelo 56 75 77 43 251
10. Fennia / Elo dns dns dns dns 0
11. Golden Pro dns dns dns dns 0

Quattrogolf SM-kisat 26.5.2018 Lopputulokset

               
    Par 64 Par 54 Par 54 Par 56    
    Futis Frisbee Minigolf Golf Total  
1. Claus Lindström 67 49 54 66 236  
2. Joona Mäenpää 75 51 45 69 240  
3. Nicklas Fromholz 65 63 47 66 241  
4. John Ginlund 74 50 58 67 249  
5. Aki Bäckström 73 52 55 74 254  
6. Mika Lindström 80 53 53 76 262  
7. Michael Nurmi 66 61 64 76 267  
8. Juha Ajalin 79 64 48 78 269  
9. Niklas Lindström 89 50 61 71 271 juniori
10. Riku Räinä 89 60 58 66 273  
11. Pauli Ruokosuo 74 65 56 96 291  
12. Petri Itälahti 80 71 58 77 286  
13. Anton Mattsson 86 52 61 88 287  
14. Jonathan Konoi 80 61 57 90 288  
15. Jari Siuruainen 69 63 81 77 290  
16. Ville Rosenqvist 96 49 58 89 292  
17. Mika Karenius 92 52 47 105 296  
18. Mika Valo 79 61 71 98 309  
19. Tommy Weckman 82 53 80 104 319  
20. Jani Martikainen 83 64 64 110 321  
21. Aaro Ajalin 74 63 75 114 326 juniori
22. Thomas Åhlberg 86 74 64 113 337  
23. Artur Dahlberg 92 70 64 180 406  
24. Robert Lindqvist 97 72 81 180 430  

SM-kisat 19.8.2017

    Futis Frisbee Minigolf Golf Total
1. Michael Nurmi 66 62 40 63 231
2. Claus Lindström 67 55 52 61 235
3. Mika Karenius 67 50 46 79 242
4. Niklas Lindström 76 49 44 76 245
5. Henri Hytönen 79 49 54 68 250
6. Akseli Parkkila 90 61 42 61 254
7. Petri Itälahti 79 66 37 74 256
8. Mika Lindström 79 56 48 79 262
9. John Ginlund 75 56 55 77 263
10. Jon Poulsen 65 59 43 96 263
11. Aki Bäckström 84 63 39 87 273
12. Jukka Lano 89 74 35 76 274
13. Jere Haapasalo 67 65 61 81 274
14. Veli-Matti Kiesilä 97 64 41 81 283
15. Janne Torkkola 95 58 51 82 286
16. Hannu Voutilainen 86 65 51 84 286
17. Anssi Kuitunen 61 58 50 128 297
18. Janne Pellosniemi 95 57 51 97 300
19. Heikki Lano 64 68 78 91 301
20. Emil Sundvik 78 78 71 74 301

Quattrogolf Business 26.8.2016

SijaYritysFutisFrisbeeMiniGolfYht.
1.Lindan Group
Nurmi, Michael
Karenius, Mika
59543372218
2.Setera
Lindström, Claus
Kiesvaara, Tuomo
55693570229
3.ERK
Lindström, Mika
Sepponen, Timo
74613465235
4.Quattrogolf
Itälahti, Petri
Bäckström, Aki
68683569240
5.Talking People
Korhonen, Harri
Pesola, Vesa
72574572246
6.Innokampus
Nurmi, Kim
Thuneberg, Harry
69803473256
7.Actire
Lajunen, Magnus
Ginlund, John
72823671261
8.Linnan Kehitys
Kannisto, Mika
Räsänen, Ari
72844670272
9.NoRise Communication
Novak, Zdenek
Hellman, Mårten
70883487278
10.ParisRio
Hanses, David
Vänskä, Petri
70744297283
11.Leaddesk1
Ikonen, Harri
Suvanto, Olli
778446109314
12.Leaddesk2
Kättö, Timo
Jakobson, Robert
699144110316

SM-kisat 13.8.2016

    Futis Frisbee Minigolf Golf  
1. Jon Poulsen 66 69 43 73 251
2. Claus Lindström 67 64 59 70 260
3. Mika Lindström 82 63 46 70 261
4. Michael Nurmi 73 80 41 79 273
5. Lindström Niklas 80 61 59 79 279
6. Sarkkinen Otto 87 80 39 74 280
7. Itälahti Petri 92 82 40 68 282
8. Lukkari Pasi 83 68 52 90 293
9. Lano Jukka 105 88 46 66 305
10. Kuitunen Anssi 77 68 57 105 307
11. Thuneberg Harry 96 77 67 86 326
12. Lano Heikki 75 82 72 100 329
13. Sundvik Emil 96 92 57 99 344
14. Pesola Vesa 96 64 44 150 354
15. Ajalin, Juha          
16. Vänskä, Petri          
17. Ginlund, John          

Quattrogolf Business 28.8.2015

  Quattrogolf Business Finland          
  28.8.2015          
    Futis Frisbee Golf Minigolf
1. Lindan Group 61 62 67 42 232
2. ERK-Team Oy 61 66 72 43 242
3. Tjänamera 69 62 70 45 246
4. Quattrogolf 65 64 69 56 254
5. Fennia/Elo 63 64 78 49 254
6. Lokaltapiola & K-Supermarket Hangö 69 81 62 47 259
7. Actire 75 86 64 43 268
8. ParisRio 71 83 70 62 286
9. Talking People Aspa 73 74 86 57 290
10. Kotimaan Energia 66 94 77 53 290
11. Setera 1 78 79 78 56 291
12. No rise Communication/ TP Poland 78 85 76 52 291
13. Tienaa.fi 69 76 104 50 299
14. Setera 2 84 85 75 58 302
15. Leaddesk 73 105 107 43 328
16. Alektum 88 131 64 49 332
17. Canal Digital 76 79 110 69 334

SM-kisat 2015

  Name Futisgolf Frisbeegolf Minigolf Golf TOTAL  
1. Juha Ajalin 72 70 38 70 250  
2. Akseli Parkkila 86 66 47 58 257  
3. Claus Lindström 69 70 55 65 259  
4. Mika Karenius 83 63 43 76 265  
5. Peter Nyman 82 79 40 67 268  
6. Viktor Lassas 75 90 40 65 270  
7. Jon Poulsen 71 72 50 82 275  
8. Aki Bäckström 90 69 47 70 276  
9. Niklas Lindström 82 64 46 87 279 Alle 16v mestari
10. Kalle Hämäläinen 75 77 43 86 281  
11. Lasse Lind 71 79 58 78 286  
12. Mika Lindström 85 64 55 82 286  
13. Toni Malm 82 65 53 86 286  
14. Michael Nurmi 78 78 43 90 289  
15. Pasi Lukkari 86 69 49 93 297  
16. Ville Lukkari 77 71 56 93 297  
17. Niko Ruokosuo 95 80 54 70 299  
18. Jukka Lano 92 79 53 75 299  
19. John Ginlund 82 73 49 95 299  
20. Catrine Nordström 91 71 70 71 303 Naisten mestari
21. Risto Lamberg 86 89 54 75 304  
22. Jarkko Honkanen 85 82 50 89 306  
23. Jon Leander-Engström 70 72 73 91 306  
24. Pauli Ruokosuo 77 86 44 106 313  
25. Göran Hongell 82 93 72 69 316  
26. Roni Berg 98 70 59 90 317  
27. Otto Sarkkinen 101 84 50 84 319  
28. Harry Thuneberg 84 84 62 90 320  
29. Kyösti Puustinen 87 110 61 72 330  
30. Anssi Kuitunen 81 77 57 117 332  
31. Juha Koski 97 105 50 84 336  
32. Janne Torkkola 114 76 55 109 354  
33. Heikka Lano 98 77 69 123 367  
34. Vesa Pesola 92 66 79 150 387  
35. Kimmo Söder 90 96 54 180 420  

Business 2014

  Joukkue / Lag Pelaaja 1 Pelaaja 2 Futisgolf Frisbeegolf Golf Minigolf Total
1. Lindan Group Michael Nurmi Mika Karenius 62 56 74 34 226
2. Quattrogolf Claus Lindström Aki Bäckström 57 66 74 58 255
3. Actire John Ginlund Magnus Lajunen 71 74 75 40 260
4. Odin Singapore Björn Westerlund Jon Leander-Engström 75 66 78 51 270
5. TP Aspa Antti Salonen Jan Mandelin 77 66 82 57 282
6. Leaddesk Tapani Vautio Eero Seppälä 67 61 112 57 297
7. Parisrio Petri Vänskä Kari Pynnönen 74 55 120 53 302
8. TP Poland Pawel Darmochwal Bart Blaszczy 70 84 99 50 303
9. Alektum Jarmo Pyhälä Anita Keränen 79 89 73 65 306
10. NoRise Communication Zdenek Novak Mårten Hellman 76 89 92 50 307
11. TP Hki Sami Nykänen Harri Aho 69 76 109 57 311
12. Proratas Jonas Palken Matias Mäenpää 72 86 99 57 314
13. Cuuma Communication Kimmo Tanskanen Jusri Hassanein 71 84 99 65 319
14. DO Marketing Swe David Hanses Jimmie Samuelsson 73 91 102 71 337

SM-kisat 2014 – miehet

  Name Futisgolf Frisbeegolf Minigolf Golf TOTAL
1. Juha Ajalin 70 62 56 71 259
2. Mika Lindström 91 55 53 74 273
3. Bäckström Aki 86 59 64 72 281
4. Claus Lindström 76 60 76 70 282
5. Parkkila Akseli 82 62 76 67 287
6. Jari Siuruainen 89 70 70 67 296
7. John Ginlund 92 66 70 70 298
8. Petri Itälahti 88 74 61 76 299
9. Michael Nurmi 84 69 65 82 300
10. Pasi Lukkari 92 62 67 89 310
11. Heikki Lano 76 72 78 84 310
12. Petri Vänskä 95 73 59 85 312
13. Risto Lamberg 89 71 89 68 317
14. Harry Thuneberg 83 73 69 92 317
15. Jukka Lano 102 83 63 70 318
16. Göran Hongell 76 89 97 62 324
17. Pertti Juntunen 91 80 88 66 325
18. Anssi Kuitunen 82 76 68 105 331
19. Niklas Lindström 121 70 68 100 359
20. Jan Mandelin 88 72 80 180 420

Alle 16-vuotiaiden sarjan voitti Niklas Lindström tuloksella 359


Business SM-kisat 2013

SijaYritysFotisFrisbeeMiniGolfYht.
1.CA-news/Sportpressen
Nurmi, Michael
Karenius, Mika
53533174211
2.Vaudiq/Westerfield
Lindström, Claus
Leander-Engström Jon
62624060224
3.6 Over
Itälahti, Petri
Lajunen, Magnus
68653569237
4.Sanvatek
Ginlund, John
Salonen, Robert
76663266240
5.Cuuma
Tanskanen, Kimmo
Malmström, Patrick
71643575245
6.Ålands Posten
Nyberg, Jocke
Mankonen, Tim
63833268246
7.Fennia
Utriainen, Tomas
Merikoski, Jussi
69733573250
8.Coffee Place
Kairus, Jussi
Hassanein, Jusri
72644077253
9.Talking People HKI
Siren, Michael
Pynnönen, Kari
745341100268
10.Actire Oy
Siuruainen, Jari
Hellman, Mårten
64824184271
11.Talkin People ASPA
Salonen, Antti
Mandelin, Jan
69734293277
12.BLC Protie
Schildt, Ilari
Kuitunen, Anssi
627440104280
12.Leaddesk/Talking People
Vaurio, Tapani
Aho, Harri
727038100280
14.Matkaraha
Vänskä, Petri
Saarnio, Tomi
705645113284
15.Talking People POL/SWE
Hanses, David
Blaszcyk, Bart
798638108311

SM-kisat 2013 – miehet

SijaNimiFotisFrisbeeMiniGolfYht.
1.Lindström, Claus67645672259
2.Lindström, Mika88644860260
3.Bäckström, Aki 81635663263
4.Parkkila, Akseli78705464266
5.Ginlund, John82725168273
6.Korhonen, Jarmo84765165276
7.Nurmi, Michael76785469277
8.Tuomi, Kalle80725575282
9.Karenius, Mika88585482282
10.Rissanen, Kari78696274283
11.Åhlberg, Thomas73795686294
12.Öhman, Peter84706181296
13.Kakko, Mikko76796186302
14.Honkanen, Jarkko97686078303
15.Itkonen, Juha83705793303
16.Ruokosuo, Pauli92825674304
17.Thuneberg, Harry82785493307
18.Tanskanen, Kimmo89905772308
19.Grönqvist, Johan92785585310
20.Lano, Heikki92825685315
21.Ruohonen, Toni101895275317
22.Lukkari, Pasi83786690317
23.Lano, Jukka93926671322
24.Lehtonen, Conny858466113348
25.Hassanein, Jusri867355180394
26.Seppälä, Eero906066180396
27.Mandelin, Jan-Erik1007661180417
DNSAjalin, Juha
DNSVihersaari, Timo
DNSStutzle, Anton
DNSMustonen, Tuomas

SM-kisat 2013 – juniorit

SijaNimiFotisFrisbeeMiniGolfYht.
1.Ruokosuo, Pauli92825674304

SM-kisat 2012 – miehet

SijaNimiFotisFrisbeeMiniGolfYht.
1.Lindström, Claus59685767251
2.Ajalin, Juha74675364258
3.Ginlund, John66765866266
4.Nurmi, Michael66736172272
5.Haapimaa, Pekka81705372276
6.Karenius, Mika73585790278
7.Öhman, Peter78645186279
8.Kivirinta, Valtteri82655383283
9.Itälahti, Petri78775673284
10.Siuruainen, Jari81775378289
11.Lano, Heikki91766783317
12.Valtonen, Niko909166180411
13.Miettinen, Kim998768180431
14.Tuppurainen, Toni11910177180434

SM-kisat 2012 – naiset

SijaNimiFotisFrisbeeMiniGolfYht.
1.Salomaa, Anne80716386300
2.Korhonen, Tarja927663115346
3.Horttanainen, Jaana909170180427
4.Manthei, Charlotta10713075180477

SM-kisat 2011

SijaNimiFotisFrisbeeGolfMiniYht.
1.Ajalin, Juha70736247252
2.Lindström, Claus67736854262
3.Karenius, Mika73659051279
4.Jussila, Ville80728544281
5.Itälahti, Petri80777649282
6.Ollikainen, Jarno66898351289
7.Öhman, Peter84699255300
8.Nurmi, Michael71839354301
9.Nordgren, Stefan71876282302
10.Koppinen, Pasi921306046328
11.Lano, Heikki821358052349
12.Sjögren, Adrian919810461354
13.Nordström, Ingvar1071009358358
14.Röblom, Odin761069680358
15.Nordström, Lena1011297356359
16.Vänsk,ä Petri867815453371
17.Kaikkonen, Niko828218061405
18.Miettinen, Jesse718318079413
19.Leppänen, Nestori879118062420
20.Hagman, Oscar11511413892459
21.Mattson, Patrik65132180180557